Zajímavosti >>
Zdrogovaní potkani
26.8.2005


Před několika dny zachvátila slovenské město Banská Bystrica panika. Její příčinou jsou potkani, kteří po požití deratizačních přípravků pobíhají po městě jako opilí či zdrogovaní! Občané se bojí, že prožijí na vlastní kůži obdobu z Hitchkockových hororů, v nichž zvířata nakonec zaútočila na lidi!
Hygienická stanice se rozhodla zbavit město potkanů jednou provždy. Tito hlodavci obvykle vycházeli do ulic velmi opatrně a jen v noci, zřejmě aby se nadýchali čerstvého vzduchu. Občas vyděsili pozdního návštěvníka centra města.
Jejich chování se ovšem radikálně změnilo, když je začaly deratizační týmy krmit jedem. Deratizéři inteligenci potkanů zjevně podcenili. V okamžiku, kdy potkani zjistili, že nabízená pochoutka má podezřelé účinky, přestali návnadu konzumovat.
Požitá dávka jedu nestačila, aby ukončila potkaní život, ale začala na hlodavce působit jako droga. Chemikálie snížila jejich obvyklou obezřetnost a potkani vyrazili do ulic za bílého dne a jako opilí pobíhají ulicemi města v celých hejnech!
Kolem domů v Banské Bystrici vyrostly v minulém týdnu barikády, kterými chtějí jejich obyvatelé zabránit hlodavcům, aby pronikali dovnitř. Podle posledních informací se uvažuje o zvláštní odměně pro novou firmu, která by město nebezpečných a nevyzpytatelných zvířat okamžitě zbavila. Prostě hledáme toho nejlepšího krysaře, který existuje. A třeba i z Čech, nechal se slyšet jeden ze zastupitelů.

Na http://www.dama.cz/ našla Grizlinka
© 2005-2019 Potkanky.wz.cz. Všechna práva vyhrazena. | Webdesign Modrý kocouř.cz | Pískněte nám