Příběhy a deníčky >>
Věnujte prosím pozornost!!!
5.9.2005


Začínám nacházet inzeráty od pána, který nabízí dlouhosrsté a velveteen potkany. Tento pán se jmenuje Václav Chadima.
Vždy se snažím pečlivě vybírat chovatele, kteří si od nás mláďátka berou. Bohužel, i když se člověk snaží, ne vždy se toto úplně povede.

Pan Chadima od nás odebral v březnu 2005 mládě z vrhu E. Matkou byla naše Koda (LMG\'s Beta), otcem OFR\'s Darwin, dlouhosrstý velveteen, námi importovaný z USA.

V současné době si chovatelé mohou přečíst inzeráty, kde pan Chadima nabízi mláďata dlouhosrstých potkanů. Mláďátka z čistě příbuzenského spojení nesoucí pro každého z nás nepříjemný sklon k nádorům.
Dne 2.7. jsme museli nechat uspat našeho Muflíka, Sorrizy's Rendyho, jelikož nádor mu znemožňoval příjem tekutin.
To mě ovlivnilo k tomu, abych začala v rodokmenu pátrat dál a zjistila, že i jeho matka zemřela na nádorové onemocnění. Časem také vyplynulo, že bratr LMG's Bety (Kody) - zároveň matky potkánka, kterého si pan Chadima od nás odebral, měl operován nádor již v 5-ti měsicích věku.

Jelikož pan Chadima od nás odebral pouze jedno mládě a není v kontaktu s chovateli, kteří od nás mají jiná mláďátka, je jasné, že tímto potkánkem nakryl samičku ze svého chovu a mláďátka z tohoto spojení křížil mezi sebou.

Každému, kdo ví něco o příbuzenské plemenitbě, je jasné, že tato mláďátka si vlohu pro nádor s sebou ponesou, a s velkou pravděpodobností zemřou s tímto verdiktem velmi brzy.
Je mi líto, že se najdou lidé, kteří nedodržují základní chovatelskou etiku a mají tato zvířátka jako součást své obživy.

V případě zájmu o bližší informace nás prosím kontaktujte na edatheogre@seznam.cz, popř. icq 323 558 999, web www.lmgrattery.com© 2005-2019 Potkanky.wz.cz. Všechna práva vyhrazena. | Webdesign Modrý kocouř.cz | Pískněte nám