Příběhy a deníčky >>
První procházka
9.8.2005


Dnes, 9.8.2005, jsem se rozhodla, že se půjdu poprvé projít s mým potkánkem Jerrym a potkanicí, kterou hlídám kamarádce, do přírody. Tak jsem se oblékla, dala jsem popruhy potkánkům a šlo se.

Nejdřív jsem s nimi byla jen na zahradě, aby si zvykli na trávu atd. Je to pro ně nové, tak jsem předpokládala, že se nejdřív budou bát, a byla to pravda. Za chvíli se odvážili jít i pár metrů ode mě, tak jsem se rozhodla, že se zajdeme kouknout do lesa, který je poblíž. Tak jsme šli.

Našla jsem mýtinku, na kterou jsem si sedla. Potkánci se oba rozběhli na ten samý strom a začali na něj šplhat. Vyšplhali se na nejbližší větev, co tam byla. Byla nízko, takže jsem tam došáhla a dala jsem jim kousek oplatku, co jsem měla s sebou. Oba dva ho zblajzli a pak sešli (no spíš seskočili) dolů a našli lískový oříšek. Začali se do něho dobývat. Nejdřív v klidu, ale po 5 minutách se Jerry začal vztekat a oříšek lítal do vzduchu. Za chvíli ho to přestalo bavit a dostala se k oříšku taky Bonne (půlroční holčička, kterou hlídám kamarádce). Ta ho v klidu začala chroupat, až se dostala k samému jádru oříšku. Stalo se, co jsem ještě u potkanů neviděla. Bonne sežrala půlku oříšku a půlku zanesla Jerrymu až pod čumák, aby si taky dal.

Jak dojedli, tak jsme šli domů. Dala jsem je do klece, oba se společně napili a šli si odpočinout. Byl to pro oba náročný den. No prostě super! Ten den se nám vydařil, jak z pohádky.

Od chovatelky Jorkusky© 2005-2019 Potkanky.wz.cz. Všechna práva vyhrazena. | Webdesign Modrý kocouř.cz | Pískněte nám